Tamamen sürükle bırak bileşen desteği ile oluşturabileceğiniz anasayfanız için kullanabileceğiniz bileşenlerin görünümleri hakkında bilgi sahibi olmak için bu sayfamızı inceleyebilirsiz. Öncelikle bir çok bileşen başlık ve kategori seçimi ayarı gerektirmektedir. Bileşen ayarlarınızı yaparken bu ufak detayları gözden kaçırmamalısınız.

1sol5sagornek“HaberN – 1Resim Sol 5Resim Sağ” bileşeni için hem kategori ismi hemde kategori linki ayarını yapmanız gerekmektedir. Bu bileşenimiz solda 1 büyük resim hemen onun sağında 5 ufak resim şeklinde görünüm sunmanızı sağlar. Anasayfa bileşen alanında kullanbilirsiniz. Bu bileşeni dilediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz.

 

 

2resim6baslik“HaberN – 2Resim 6Baslik” bileşeni üst sırada büyük resim ve her iki resminde altında 3 farklı haber başlığı şekilinde görünüm sunmanızı sağlar. Bu bileşenimiz hem kategori ismi hemde kategori linki ayarını yapmanız gerekmektedir. Anasayfa bileşen alanında kullanbilirsiniz. Bu bileşeni dilediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz.

 

 

3lumanset“HaberN – 3lü Spor Haber” bileşenimi içerik ekleme sırasında seçeneğine evet dediğiniz haberlerin gösterildiği bileşendir. Bu bileşenimiz hiçbir ayar gerektirmez sadece Anasayfa bileşen alanında gözükmesini istediğiniz yere sürüklemeniz yeterlidir.

 

 

3sol1sagbiseleni“HaberN – 3 Resim Sol 1 Resim Sağ” bileşenimiz seçeceğiniz kategoride bulunan son 4 haberi yapı gereği 3 ufak resimli haberi solda ve bu haberlerin sağında yükseklik olarak sadece görsel ve başlık görünümü olarak gözüken bir haberin yer aldığı bileşendir. Bu bileşeni dilediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz.

 

 

aramabileseni“HaberN – Arama Kutusu” standartların dışına çıkıp farklı bir görünüm sunmak için hazırladığımız bileşenlerimizden arama bileşeni herhangi bir ayar gerektirmez. Özellik olarak ziyaretçi arayacapı haber için kategori seçimi yapabilmektedir. SagBlok bileşen alanında kullanmanız önerilir. Bu bileşeni dilediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz.

 

 

fotogaleri“HaberN – Foto Galeri Bileşeni” Anasayfa için hazırlanmış foto galeri kategorisine özel bileşendir. Foto Galeri bileşeni için hem kategori ismi hemde kategori linki ayarını yapmanız gerekmektedir. Farklı bir renkte hazırlandığı için dikkat çekici bir bileşendir. Foto galeriler haber sitelerinde en çok ziyaret edilen alanlardandır. Bu bileşeni çoğaltmanız önerilmez.

 

 

sidebarpopulericerikler“HaberN – Popüler İçerik Bileşeni” Haftalık, aylık ve yıllık olarak en popüler içeriklerden ilk beşini ziyaretçilerinize sunabileceğiniz SagBlok bileşenidir. WP-PostViews eklentisi ile bütünleşik bir yapıya sahiptir bu yüzden yüksek hite sahip sitelerde aşırı CPU tüketimine sebep olabilir. Sitenizin hiti çok yüksekse kullanmanız önerilmez. Aşırı Cpu tüketiminin önüne geçmek için kullanılabilecek WordPress eklentileri sayesinde sitenizin yükünü hafifleterek bileşenin farklı ve gerekli yapısını ziyaretçilerinize sunabilirsiniz. Bu bileşen hiçbir ayar gerektirmez.

 

 

ornekbosbilesen“HaberN – Reklam Bileşeni” Genel reklam alanları haricinde reklam alanları yaratmanız ve kullanmanızı sağlayan bileşendir. Web sitenizde dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Reklam kodunuzu bileşen içerik kısmına eklemeniz yeterlidir. Bu bileşen hiçbir ayar gerektirmez.

 

 

sidebarfotogaleri“HaberN – SagBlok Foto Galeri” İçerik sayfalarında gezen ziyaretçilerin foto galerinize son eklenen içeriklere hızlı ulaşmasını sağlayan SagBlok bileşenidir.  Anasayfa için hazırlanmış bileşenine uygun olması için renk tonları standart bileşenlerden farklıdır. Foto galeriler haber sitelerinde en çok ziyaret edilen alanlardandır. Bu bileşen hiçbir ayar gerektirmez.